Disney+ Dizisi Shardlake’in Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Shardlake

Disney+’ın merakla beklenen yeni dizisi Shardlake, tarih ve gizemin karanlık sularında bir yolculuğa çıkartıyor! C.J. Sansom’un uluslararası alanda büyük beğeni toplayan Tudor dönemi cinayet gizemleri serisinden esinlenerek hazırlanan bu dizi, resmi fragmanıyla izleyicilerin karşısına çıktı.

Tarihin Tozlu Sayfalarında Bir Gizem

2003 yılında yayımlanan ve Sansom serisinin ilki olan Dissolution‘dan uyarlanan bu nefes kesici dizi, 16. yüzyıl İngiltere’sinde, kiliselerin kapatılması dönemine odaklanıyor. Shardlake, dört bölümlük bir drama olarak, gizem, gerilim ve entrikalarla dolu bir hikâye sunuyor.

Bir Avukatın Dünyası Nasıl Altüst Oldu?

Baş karakterimiz Shardlake, avukatlık mesleğinde korunaklı bir hayat sürdürmektedir. Ancak, Cromwell’in Scarnsea’daki bir manastırda meydana gelen bir cinayeti araştırması görevini vermesiyle tüm hayatı bir anda değişir. Bu manastır, kapatılmak üzereyken, bir komisyon üyesinin ölümüyle sarsılmıştır. Cromwell, Shardlake’den hem cinayeti çözmesini hem de manastırı kapatmasını talep ederek, başarısızlığın seçenek dışı olduğunu belirtir.

Karanlık Koridorlarda Bir İkili

Cromwell, Shardlake’in yanına, kendinden emin ve yakışıklı yardımcısı Jack Barak’ı gönderir. Shardlake ve Barak, manastıra vardıklarında, düzenlerini korumak için her şeyi yapmaya hazır keşişlerin düşmanlığı, şüphe ve paranoyasıyla karşılaşır.

Parlak Bir Oyuncu Kadrosu

Shardlake karakterine hayat veren Arthur Hughes, adalet peşinde koşan azimli bir avukat olarak ekranlara geliyor. Thomas Cromwell rolünde ise Sean Bean, güçlü performansıyla dikkat çekiyor. Anthony Boyle, Shardlake’in yanında yer alan ve onun en güvendiği kişilerden biri olan Jack Barak olarak karşımıza çıkıyor.

🌟 Oyuncu Kadrosu Tablosu:

Bunlarada Göz Atın :
The Good Doctor 7.Sezonuyla Ekranlara Veda Ediyor
Oyuncu Karakter
Arthur Hughes Matthew Shardlake
Sean Bean Thomas Cromwell
Anthony Boyle Jack Barak
Babou Ceesay Abbot Fabian

Yaratıcı Ekip Arkasında Kimler Var?

Shardlake, Stephen Butchard’ın kaleminden çıkarken, yönetmen koltuğunda Justin Chadwick oturuyor. Yapımcılığını The Forge ve Runaway Fridge şirketlerinden George Ormond, Mark Pybus ve Stevie Lee üstlenirken, Disney+ yetkilileri Lee Mason ve Jonny Richards da yönetici yapımcılar arasında yer alıyor.

Shardlake, tarihi detayları, sürükleyici hikâyesi ve başarılı oyunculuklarıyla, Disney+’ın en çok beklenen yapımlarından biri. Bu benzersiz serüvene katılmaya hazır mısınız? Gizemlerle dolu Tudor dönemi, sizi bekliyor!

Shardlake Tanıtım Fragmanı

About Emre Aydın

Emre Aydın, sinema ve televizyon dünyasına tutkusuyla tanınan bir film eleştirmeni ve yabancı dizi-film inceleme sitesinin kurucusudur. Hollywood yapımlarından bağımsız filmlere kadar geniş bir yelpazede içerik üretirken, derin analizleri ve keskin yorumlarıyla sektörde öne çıkmıştır. Eğitimini sinema üzerine tamamlamış, sektörde on yılı aşkın deneyime sahiptir.

Bir yanıt yazın