Netflix Parasyte The Grey Poster
Netflix Parasyte The Grey Poster

Netflix Parasyte: The Grey Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları

Netflix Parasyte: The Grey Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları

Parazit yaşam formları Kore’ye sızarsa ne olur? Bu korkutucu hipotez, bilim kurgu gerilim dizisi Parasyte The Grey‘de hayat buluyor ve 5 Nisan’dan itibaren yayınlanacak.

Bu dizi, Hitoshi Iwaaki‘nin 30’dan fazla bölge ve ülkede 25 milyondan fazla satan efsanevi mangası Parasyte’ye dayanıyor. Yeni bir mekanda ve yeni karakterlerle geçen dizi, sevilen manganın yaratıcı evrenini ve derin mesajlarını korurken benzersiz bir yol izliyor.

Oyuncu Adı Diziler/Filmler
Jeon So-nee Our Blooming Youth, Scripting Your Destiny, Soulmate, Bad Police
Koo Kyo-hwan D.P., Kingdom: Ashin of the North, Kill Boksoon, Escape from Mogadishu
Lee Jung-hyun Limit, Decision to Leave, Night of the Undead
Kwon Hae-hyo D.P, Forecasting Love and Weather, Peninsula
Kim In-kwon The Cursed: Dead Man’s Prey, The Battle of Jangsari

Dizinin konusu: hikayesinin merkezinde bir parazitin kurbanı olan ve beyni parazit tarafından ele geçirilemediği için onunla garip bir ortak yaşam içinde yaşayan Jeong Su-in (So-nee) yer alıyor. Dizide ayrıca, insanlardan beslenen gizemli parazitlerle savaşmaya adanmış bir grup olan “Gri Takım “ın mücadelesi de anlatılıyor.

Koo Kyo-hwan, kayıp kız kardeşini bulmak için parazitlerle savaşmaya kararlı olan Kang-woo rolünde; Lee Jung-hyun, “Gri Takım” anti-parazit görev gücünün kararlı lideri Jun-kyung rolünde; Kwon Hae-hyo, kendini Su-in’i korumaya adamış deneyimli bir dedektif olan Chul-min rolünde; Kim In-kwon, Chul-min’in genç meslektaşı Won-seok rolündedir.

Train to Busan ve Peninsula gibi filmlerle Çin’de küresel zombi çılgınlığını ateşleyen, The King of Pigs, The Fake, JUNG_E ve The Bequeathed gibi beğenilen projelerle tanınan ve uluslararası beğeni toplayan Netflix dizisi Hellbound‘da olduğu gibi çizgi roman öykülerini ekrana taşıma becerisiyle tanınan Yeon Sang-ho, Parasyte: The Grey’in yönetmenliğini üstleniyor.

Bunlarada Göz Atın :
Mr. Robot Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Climax Studio ve WOW POINT’in yapımcılığını üstlendiği dizinin yazarları Yeon Sang-ho ve Ryu Yong-jae.

Netflix Parasyte The Grey Poster
Netflix Parasyte The Grey Poster

Netflix Parasyte: The Grey Fragmanı

About Emre Aydın

Emre Aydın, sinema ve televizyon dünyasına tutkusuyla tanınan bir film eleştirmeni ve yabancı dizi-film inceleme sitesinin kurucusudur. Hollywood yapımlarından bağımsız filmlere kadar geniş bir yelpazede içerik üretirken, derin analizleri ve keskin yorumlarıyla sektörde öne çıkmıştır. Eğitimini sinema üzerine tamamlamış, sektörde on yılı aşkın deneyime sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir