Becoming Karl Lagerfeld Dizi Tanıtımı (7 Haziran Disney+)

Becoming Karl Lagerfeld Dizi Tanıtımı (7 Haziran Disney+)

Disney + bugün Cannes Festivali basın toplantısında Gaumont ve Jour Premier’in yapımcılığını üstlendiği, merakla beklenen 6 bölümlük orijinal drama dizisi Becoming Karl Lagerfeld’in tüm bölümlerinin 7 Haziran’da prömiyer yapacağını duyurdu.

Eski adıyla Kaiser Karl olarak bilinen dizide merhum moda tasarımcısı Karl Lagerfeld rolünü Daniel Brühl’ün (“All Quiet on the Western Front”, “Captain America: Civil War”) canlandıracağı Mart ayında açıklanmıştı.

Jacques de Bascher, Théodore Pellerin (“On Becoming a God in Central Florida”); Arnaud Valois (“BPM (Beats per Minute)”), Yves Saint Laurent; Alex Lutz (“Guy”), Pierre Bergé; Lagerfeld’in yeteneğini fark eden ve yükselmesine yardımcı olan Chloé markasının kurucusu Gaby Aghion rolünde Agnès Jaoui (“Le goût des autres”); 1969’dan 1988’e kadar Vogue Paris’in genel yayın yönetmenliğini yapan, Karl’ın arkadaşı Francine Crescent rolünde Julia Faure (No Man’s Land).

Becoming Karl Lagerfeld 1 jpg

Alman doğumlu Lagerfeld, alametifarikası olan beyaz saçları, siyah güneş gözlükleri ve kolalı yüksek yakalarıyla on yıllar boyunca moda dünyasının önde gelen figürlerinden biri oldu. Lagerfeld 1983’ten 2019’daki ölümüne kadar Fransız moda evi Chanel’in kreatif direktörlüğünü yaptı. Ayrıca İtalyan kürk ve deri ürünleri evi Fendi’nin kreatif direktörlüğünü yapmış ve kendi adını taşıyan bir moda markasına sahip olmuştur.Karl Lagerfeld 1972 yılında 38 yaşındaydı ve henüz ikonik saç stiline sahip değildi. Genel kamuoyu tarafından çok az tanınan bir hazır giyim tasarımcısıydı. Genç bir züppe olan hırslı Jacques de Bascher ile tanışıp ona aşık oldu ve güçlü ve cüretkâr işadamı Pierre Berge tarafından desteklenen, modacıların en gizemlisi ve haute couture’ün dehası olan arkadaşı (ve rakibi) Yves Saint Laurent’i karşısına almaya cesaret etti.Becoming Karl Lagerfeld bizi 70’lerin kalbine, Paris’e, Monako’ya ve Roma’ya götürüyor ve Paris modasının bu karmaşık ve sembolik figürünün modanın imparatoru olma hırsıyla dolu meteorik yükselişini takip etmemizi sağlıyor. Cazibe ve ego çatışmaları, görkemli partiler ve yıkıcı hırslar arasında, Karl’ın Lagerfeld’den önceki hikayesini keşfediyoruz.

Bunlarada Göz Atın :
Star Trek: Discovery Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Becoming Karl Lagerfeld 2 jpg

Dizide ayrıca, o dönemde Karl Lagerfeld ile omuz omuza olan moda ve kültür dünyasının önemli figürlerine de dikkat çekiliyor. “La Sincérité” ve “Rock’n Roll” filmlerinde rol alan moda tasarımcısı Jeanne Damas, Paloma Picasso; şarkıcı-söz yazarı ve model Claire Laffut ise Loulou de La Falaise rolüyle karşımıza çıkacak; Efsanevi aktris Marlene Dietrich rolünde Sunnyi Melles (“Triangle of Sadness”); ve Andy Warhol rolünde Paul Spera (“On the Line”, “On the Basis of Sex”, “Marie-Antoinette”).

Karl’ın annesi Elisabeth Lagerfeld’i ise Alman aktris Lisa Kreuzer (Wim Wenders, Patrice Chéreau, Amos Gitaï, Dark) canlandırıyor.

Dizinin temelini Raphaëlle Bacqué’nin 2020’de yayınlanan çok satan kitabı “Kaiser Karl: The Life of Karl Lagerfeld” oluşturacak.

Dizinin yaratıcısı Isaure Pisani-Ferry (“Ganglands”, “Vampires”, “Kabul Kitchen”), Jennifer Have (“Infidèle”, “The Red Band Society”) ve Raphaëlle Bacqué ile birlikte. Dizinin başyazarı olan Pisani-Ferry, tüm senaryoları Jennifer Have, Dominique Baumard (The Bureau) ve Nathalie Hertzberg (Farewell, De Gaulle, Farewell) ile birlikte kaleme aldı.

” Kompromat”, “Totems”, “L’Odyssée” ve “Zulu” gibi yapımlarla tanınan ünlü Fransız yönetmen Jérôme Salle, ilk iki bölümü ve final bölümünü yöneterek dizinin “sanatsal dehası” oldu. Diğer 3 bölümü ise gelecek vaat eden yönetmen Audrey Estrougo (“Authentik”, “Héroïnes”) yönetti.

Becoming Karl Lagerfeld 3 jpg

Dizinin sanat ekibinde 1970’lerin Paris’inin göz alıcı atmosferini yeniden yaratma tutkusuyla hareket eden görüntü yönetmenleri Mélodie Preel (“In Treatment”) ve Mahdi Lepart (“Grown Ups”) yer alıyor, Kostüm tasarımcısı Pascaline Chavanne (“An Officer and a Spy”) ve yapım müdürü Jean Rabasse (“The City of Lost Children”, “Vatel”), apartman dairelerinin, defilelerin, ikonik parti mekanlarının ve couture evlerinin yeniden yaratılması da dahil olmak üzere set tasarımından sorumlu olacak. Evgueni Galperine ve Sacha Galperine (“Oussekine”, “By the Grace of God”, “The Undoing”, “Baron noir”, “The Night Doctor”, “Happening”, “Scene from a Marriage”) dizinin müzikleri için görevlendirildi.

Bunlarada Göz Atın :
How to Get Away with Murder Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Karl Lagerfeld Olmak, Sidonie Dumas’nın başında bulunduğu yapım şirketinin Genel Müdür Yardımcısı Christophe Riandee’nin buluşu. Serinin yapımcılığını Gaumont için Isabelle Degeorges ve Jour Premier için Arnaud de Crémiers üstleniyor.

Becoming Karl Lagerfeld Tanıtım Fragmanı

About Emre Aydın

Emre Aydın, sinema ve televizyon dünyasına tutkusuyla tanınan bir film eleştirmeni ve yabancı dizi-film inceleme sitesinin kurucusudur. Hollywood yapımlarından bağımsız filmlere kadar geniş bir yelpazede içerik üretirken, derin analizleri ve keskin yorumlarıyla sektörde öne çıkmıştır. Eğitimini sinema üzerine tamamlamış, sektörde on yılı aşkın deneyime sahiptir.

Bir yanıt yazın