The Neighborhood

The Neighborhood Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları

📆 1 Ekim 2018’de Amerikan televizyonunun sevilen kanalı CBS, izleyicileriyle yeni bir komedi dizisi buluşturdu: “The Neighborhood”. Bu dizide, kahkaha dolu anlar yaşatan bir komedi deneyimi sunuluyor. “The Big Bang Theory” ve “9JKL” gibi hit dizilerin arkasındaki yaratıcı güçlerden biri olan Jim Reynolds, bu projenin de mimarları arasında yer alıyor. Yapımcı kadrosunda ise başrol oyuncularından Cedric the Entertainer başta olmak üzere, Aaron Kaplan, Dana Honor, Eric Rhone ve Wendi Trilling gibi isimler bulunuyor.

Dizinin her bir bölümü, yaklaşık 21-22 dakika sürmekte ve ilk sezonda toplam 13 bölüm planlanmıştır. İlk üç bölüm itibarıyla, ortalama 1.18 reyting ve 6.954.000 izleyici sayısına ulaşarak dikkat çekici bir başlangıç yaptı.

Konu

🌆 Los Angeles‘ta bir okulun müdürlük pozisyonu için teklif alan Gemma, teklifi kabul eder ve ailesiyle birlikte Michigan‘dan büyük şehre taşınır. Johnson ailesi, hem Gemma’nın yeni işine yakın hem de bütçelerine uygun bir ev bulmanın sevinci içindeyken, taşındıkları mahallenin siyahi Amerikalıların yoğunlukta olduğu bir mahalle olduğunu öğrenirler. Ancak bu durum, Butler ailesi ile tanışmaları sonucu, onları bekleyen eğlenceli ve renkli başlangıçlar için sadece bir başlangıçtır.

Karakterler ve Oyuncular

  • Gemma Johnson (Beth Behrs): Modern bir eğitimci. Ailesiyle birlikte yeni bir başlangıç yapmak için Los Angeles’a taşınır. Yeni mahalleye hızla uyum sağlar.
  • Dave Johnson (Max Greenfield): Gemma’nın eşi ve bir uyuşmazlık müzakerecisi. Yeni komşularıyla iyi ilişkiler kurmaya çalışır.
  • Grover Johnson (Hank Greenspan): Johnson çiftinin meraklı ve sevimli oğlu.
  • Calvin Butler (Cedric the Entertainer): Johnson ailesinin yeni komşusu. Mahalleye yeni taşınan aileyi kabullenmekte zorlansa da iletişim kurmaktan kaçınamaz.
  • Tina Butler (Tichina Arnold): Calvin’in karısı. Yeni komşularına karşı oldukça sıcak ve dost canlısı.
  • Malcolm Butler (Sheaun McKinney): Calvin ve Tina’nın büyük oğlu. Ailesiyle yaşamaya devam eden işsiz bir adam.
  • Marty Butler (Marcel Spears): Calvin ve Tina’nın küçük oğlu ve bir mühendis.
Bunlarada Göz Atın :
Misfits Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Bir Küçük Bilgi: Gemma karakterini ilk başta Dreama Walker, Dave karakterini ise Josh Lawson canlandırmıştı. Ancak dizi onayı aldıktan sonra, Beth Behrs ve Max Greenfield kadroya dahil edildi.

Yazarın Görüşü

Başlarda fazla beklentim olmayan “The Neighborhood”, Max Greenfield sayesinde dikkatimi çekti ve izlemeye karar verdim. Karakterler ve oyuncular arasındaki uyum, diziyi daha da izlenesi kılıyor. Özellikle Beth Behrs ve Tichina Arnold gibi isimleri farklı rollerde görmek, diziyi daha da keyifli hale getiriyor. İlk üç bölüm itibarıyla, komedi anlayışı ve elde ettiği reytinglerle, sezonu tamamlamasını kesinlikle hak eden bir yapım. Eğer hala izlemediyseniz, keyifli saatler sizleri bekliyor demektir.

About Emre Aydın

Emre Aydın, sinema ve televizyon dünyasına tutkusuyla tanınan bir film eleştirmeni ve yabancı dizi-film inceleme sitesinin kurucusudur. Hollywood yapımlarından bağımsız filmlere kadar geniş bir yelpazede içerik üretirken, derin analizleri ve keskin yorumlarıyla sektörde öne çıkmıştır. Eğitimini sinema üzerine tamamlamış, sektörde on yılı aşkın deneyime sahiptir.

Bir yanıt yazın