DC’s Legends of Tomorrow Dizi Tanıtımı

dcs legends of tomorrow

DC’s Legends of Tomorrow Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları

DC evreninin fantastik dünyasında süper kahramanların heyecan dolu maceraları hiç durmaksızın devam ederken, bu evrenin en yeni ve en heyecan verici serüvenlerinden biri olan Legends of Tomorrow, 21 Ocak itibarıyla The CW kanalında seyirciyle buluştu. Arrow ve The Flash dizilerinden türeyen bu spin-off yapımda, Greg Berlanti’nin usta eli hissediliyor. Yanında ise The Flash’tan Andrew Kreisberg ve Arrow’dan Marc Guggenheim gibi isimler var.

Zamanın Ötesine Yolculuk

2166 yılı Londra’sında başlayan hikaye, dünyayı ele geçirmeye çok yaklaşmış olan Vandal Savage karakterine odaklanıyor. Zaman Efendisi Rip Hunter, Savage’ı durdurmak için kapsamlı bir plan yapıyor ve bu planı Zaman Efendileri Konseyi’ne sunuyor. Ancak beklediği desteği göremeyince, Rip Hunter, zaman gemisine atlayıp 2016 yılına yolculuk ediyor. Amacı, kahraman ve kötü adamlardan oluşan bir ekip kurmak ve böylece Savage’ı yenmeyi hedeflemek. Peki, bu cesur plan başarılı olacak mı? Bu heyecan dolu yolculuğu izleyerek göreceğiz.

Karakterlerin Büyüleyici Dünyası

dcs legends of tomorrow cast
dcs legends of tomorrow cast

Rip Hunter: Doğu Londra’lı bir Zaman Efendisi olan Rip Hunter, Arthur Darvill tarafından canlandırılıyor. Doctor Who’daki Rory Williams karakteriyle hatırladığımız Darvill, bu tür zaman yolculuklarına oldukça aşina.

Ray Palmer / ATOM: Brandon Routh tarafından canlandırılan Ray Palmer, dahi bir bilim adamı ve aynı zamanda bir süper kahraman. Ray, LoT’a Arrow’dan transfer oluyor ve oldukça neşeli, iyimser bir karakter olarak öne çıkıyor.

Sara Lance / White Canary: Suikastçiler Birliği’nden çıkıp kahraman olan Sara Lance, Caity Lotz tarafından hayat buluyor. Sara, LoT’a Arrow’dan katılan yetenekli bir suikastçi.

Bunlarada Göz Atın :
Bridgerton Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Jefferson “Jax” Jackson / Firestorm: Franz Drameh tarafından canlandırılan Jax, The Flash’tan LoT’a geçiş yapan bir karakter. Futbol hayatının sonrasında Firestorm’un kas gücü olarak karşımıza çıkıyor.

Dr. Martin Stein/ Firestorm: Victor Garber tarafından canlandırılan Stein, yıllarca zaman yolculuğu üzerine çalışmış bir dahi ve aynı zamanda Firestorm’un diğer yarısı.

Leonard Snart / Captain Cold: Wentworth Miller‘in hayat verdiği Captain Cold, değerli şeyleri çalmakta usta bir hırsız. Prison Break’in Scofield’ı olarak tanınan Miller, karakterine derinlik katıyor.

Mick Rory / Heat Wave: Dominic Purcell’ın canlandırdığı Mick Rory, Leonard’ın tam zıddı olarak daha çok aksiyon odaklı bir karakter.

Hawkgirl-Hawkman-Vandal Savage: Mısır’ın eski zamanlarından gelen bu üç karakterin kaderi birbirine sıkı sıkıya bağlı. Hawkgirl rolünde Ciara Renée, Hawkman rolünde Falk Hentschel, Vandal Savage rolünde ise Casper Crump yer alıyor.

dcs legends of tomorrow poster
dcs legends of tomorrow poster

Dizinin Değerlendirmesi

Yapımcılar, “Legends of Tomorrow” için Arrow ve Flash’ın izinden giden, ancak aynı zamanda çok farklı bir hissiyat sunan bir yapıt olarak tanımlıyor. Süper kahraman temasının yanı sıra, bilim kurgu ve zaman yolculuğu gibi unsurlar içeren dizi, seyirciyi bu heyecanlı yolculuğa katılmaya davet ediyor.

İlk bölümde, ekip kurulumu ve hikayenin temelleri atılırken, dizi ilerledikçe hız kazanıyor. Vandal Savage karakteri, diziye ayrı bir derinlik katıyor ve potansiyel olarak TV’nin en ikonik kötü karakterlerinden biri olabilir. İlk sezonun 16 bölüm süreceğini belirtelim. Şimdiden herkese keyifli seyirler diliyoruz!

Legends of Tomorrow Dizi Tanıtım Fragmanı

Google : dcs legends of tomorrow

About Emre Aydın

Emre Aydın, sinema ve televizyon dünyasına tutkusuyla tanınan bir film eleştirmeni ve yabancı dizi-film inceleme sitesinin kurucusudur. Hollywood yapımlarından bağımsız filmlere kadar geniş bir yelpazede içerik üretirken, derin analizleri ve keskin yorumlarıyla sektörde öne çıkmıştır. Eğitimini sinema üzerine tamamlamış, sektörde on yılı aşkın deneyime sahiptir.

Bir yanıt yazın